Українська література

ДЛЯ ЧИТАННЯ ВЛІТКУ

для учнів 9 класу

1. Григорій Сковорода. Поезії, байки
  2. Іван Котляревський. «Енеїда», «Наталка Полтавка»
  3. Григорій Квітка-Основ'яненко. «Конотопська відьма»
  4. Тарас Шевченко. «Кобзар»
  5. Пантелеймон Куліш. «Чорна рада», поезії
  6. Марко Вовчок. «Максим Тримач»
  7. Іван Багряний. «Тигролови»
  8. Іван Липа. «Мати», «У невідому путь»

ПЕРЕЛІК ДОДАТКОВИХ ТВОРІВ ДЛЯ ЧИТАННЯ

1. Григорій Квітка-Основ'яненко. «Маруся», «Пархімове снідання», «Сватання на Гончарівці»
  2. Марко Вовчок. «Невільничка», «Маша», «Інститутка», «Отець Андрій»
  3. Тарас Шевченко.   «Автобіографічний нарис»,  «Назар Стодоля», «Щоденник», «Художник»
  4. Семен Скляренко. «Святослав», «Володимир»
  5. Іван Сенченко. «Діоген»
  6. Роман Іваничук. «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір»
  7. Раїса Іванченко. «Гнів Перуна»

8. Юрій Мушкетик.   «Смерть Сократа»,  «Жовтий цвіт
кульбаби», «Суд над Сенекою»

9. Володимир Малик. «Чорний вершник», «Горитьсвіча»,
«Черлені щити»

1. Михайло Слабошпицький.   «З голосу нашої Кліо», «Марія Башкирцева»
  2. Оксана Іваненко. «Марія»
  3. Юрій Косач. «Володарка Понтиди»
  4. Валентин Чемерис. «Ольвія»
  5. Олесь Бердник. «Лабіринти мінотавра»
  6. Молоде вино. Антологія поезії
  7. Огненний змій. Антологія української фантастики XIX ст.
  8. Дерево пам'яті. Книга українського історичного опо­відання.

ОБОВ'ЯЗКОВИХ ТВОРІВ ДЛЯ ЧИТАННЯ ВЛІТКУ

для учнів  11 класу.

Павло Тичина. «Арфами, арфами...», «Подивилась ясно...», «О панно Інно...», «Ви знаєте, як липа шелестить...», «Одчиняйте двері», «Пам'ятітридцяти».

МихайльСеменко. «Бажання», «Місто», «Запрошення».

Максим Рильський. «Молюсь і вірю...», «Коли усе в тумані життєвому...», «Солодкий світ!..», «Запахла осінь в'ялим тютюном...», «Яблука доспіли...», «Мова».

Євген Плужник. «Для вас, історики майбутні...», «Вчись у природи творчого спокою...», «Ніч... а човен — срібний птах!..», «Річний пісок...»

Микола Бажан. «Будівлі».

Володимир Сосюра. «Так ніхто не кохав...», «Люблю», «Білі акації будуть цвісти».

Микола Хвильовий. «Я (Романтика)», «Іван Іванович».

Юрій Яновський. «Подвійне коло», «Дитинство», «Шаланда в морі» (з роману «Вершники»).

Валер'ян Під'могильний. «Місто».

Віктор Домонтович. «Доктор Серафікус».

Григорій Косинка. «В житах», «Фавст».

Остап Вишня. «Моя автобіографія», «Отак і пишу», «Сом», «Як варити і їсти суп із дикої качки».

Микола Куліш. «МинаМазайло».

Осип Турянський. «Поза межами болю».

Богдан-Ігор Антонич. «Автопортрет», «Вишні», «Зелена Євангелія», «Дороги», «Різдво».

Євген Маланюк. «Під чужим небом», «Істотне», «Стилет чи стилос?..», '«Земна мадонна».

Олег Ольжич. «Господь багатий нас благословив...», «Захочеш і будеш» (із циклу «Незнаному воякові»).

Олена Теліга. «Сучасникам», «Радість», «Племінний день».

Тодось Осьмачка. «Старший боярин».

Олександр Довженко. «Україна в огні», «Зачарована Десна».

ОБОВ'ЯЗКОВИХ ТВОРІВ ДЛЯ ЧИТАННЯ ВЛІТКУ

для учнів  10 класу.

1. Іван Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім'я», «Дві москов­ки»*1, «Микола Джеря»*, «Хмари»*, «Над Чорним морем»*, «Гетьман Іван Виговський»*.
  2. Панас Мирний. « Хіба ревуть воли, як ясла повні? », « Лихі люди»*, «Повія»*.

3. Іван Карпенко-Карий. «Мартин Воруля», «Хазяїн»*.
Ї.Михайло Старицький.  «Оборона Буші»,  «Виклик»*,

«Молодість Мазепи»*, «Кармелюк»*, «Остання ніч»*, «Богдан Хмельницький»*, «Руїна»*.

5. Іван Франко. «Сікстинська Мадонна», «Гімн», «Безмеж-неє поле...», «Чого являєшся мені...», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Легенда про вічне життя», «Декадент», «Розвивайся ти, високий дубе...», «Мойсей», «Сойчине крило»*, «Пере­хресні стежки»*, «Украдене щастя»*, «Терен у нозі»*, «Осно­ви суспільності»*.

Роман Горак. «Тричі мені являлася любов»*.

1. Борис Грінченко. «Каторжна».
  2. Михайло Коцюбинський. «Intermezzo», «Тіні забутих предків», «Цвіт яблуні»*, «Сміх»*, «Дебют»*, «Сон»*, «Хвала життю»*, «На острові»*, «Під мінаретами»*.
  3. Ольга Кобилянська. «Земля», «Людина»*, «Valse melan-colique»*, «Царівна»*, «Некультурна»*, «Битва»*, «У неділю рано зілля копала»*, «Природа»*.

1. Василь Стефаник. «Камінний хрест», «Марія»*, «Кат­руся»*, «Святий вечір»*, «Палій»*, «Новина»*.
  2. Леся Українка. «Contra spem spero!», «I все-таки до тебе думка лине...», «Стояла я і слухала весну...», «І ти колись бо­ролась, мов Ізраїль...», «Хвиля», «Все-все покинуть, до тебе полинуть...», «Уста говорять: "Він навіки згинув!.."», «Лісова пісня», «Бояриня»*, «То be or not to be?..»*, «Хотіла б я піснею стати...»*, «Мріє, не зрадь...»*, «Кассандра»*, «Одержима»*.
  3. Микола Вороний. «Іванові Франкові», «Блакитна пан­на», «Інфанта», «Vaevictis!»*, «Мавзолей»*, «Ти не любиш ме­не...»*, «Dies ігае»*.
  4. Олександр Олесь. «З журбою радість обнялась...», «Чари ночі», «О слово рідне, орле скутий!..», «По дорозі в Казку», «Любов»*, «Лебідь»*, «Ой була на світі та удівонька...»*, «О принесіть як не надію...»*, «Моїй матері...»*, «Танець жит­тя»*.
  5. Володимир Винниченко. «Момент», «Гріх»*, «На той бік»*, «Раб краси»*, «Чорна Пантера і Білий Медвідь»*, «Со­нячна машина»*, «Записки кирпатого Мефістофеля»*.
  6. Степан Васильченко. «Талант»*.
  7. Спиридон Черкасенко. «Казка старого млина»*.
  8. Гнат Хоткевич. «Авірон»*, «Камінна душа»*.

1 Твори,  позначені зірочкою (*), пропонуватимуться для додатко­вого читання.

Дорогі друзі!

Під час літніх канікул ви зможете прочитати деякі з програмових творів. З цією метою раджу вести читацький щоденник в окремому зошиті за такими параметрами:

Автор, назва твору

Жанр, рік

написання

чи видання

твору

Зміст прочитаного тексту, імена персонажів, їхні рисн, засоби творення характеру, особливості мовлення, своєрідність сюжету і композиції

Мої враження

від твору,