Управління

Важливим напрямом підвищення конкурентно-спроможності освіти є запровадження в освітній системі України елементів відкритої освіти, яка  останніми двома десятиліттями стала однією з визначальних тенденцій розвитку системи вищої  освіти у багатьох країнах, і принципи якої дедалі більше визнаються стандартом освітньої діяльності. Основою відкритої освіти є відкритий доступ до всіх навчальних матеріалів, істотне  розширення можливостей для колективної роботи в рамках навчального процесу та базований на  комп’ютерних технологіях менеджмент освітнього процесу.

Послання Президента України Віктора Януковича до Українського народу

Модернізація освітньої галузі має базуватися на пріоритетах державної політики, серед яких:

*    створення рівних можливостей для дітей та молоді у  здобутті якісної освіти;

*    постійне оновлення змісту освіти та форм організації навчально-виховного процесу;

*    особистісна орієнтація;

*    формування загальнолюдських і національних цінностей;

*    формування через освіту здорового способу життя;

*    забезпечення запитів національних меншин;

*    запровадження освітніх інновацій, інформаційних технологій;

*    інтеграція вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів.

Шість ключових    управлінських завдань:

*    Визначити  проблему.

*    Поставити мету.

*    Навчити підлеглих виконувати поставлені завдання.

*    Організувати працю без докорів та підсвисту.

*    Оперативно супроводжувати справу, ненав’язливо підтримуючи необхідний рівень виконання.

*    Постійно шукати, кого і за що можна та потрібно похвалити і нагородити.

*    Допомогти кожному підлеглому розкрити свій творчий потенціал.

Основи  створення  команди

*    Наявність стійких життєвих принципів

*    Орієнтація  на  успіх, позитивне  мислення .

*    Здатність   відшукувати  однодумців

Модель  взаємовідносин

Співпраця  +    партнерство     +   підтримка

Джерелами фінансування закладу є:

*    кошти відповідного бюджету (для державних та комунальних закладів) у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення навчального процесу в обсязі, визначеному Державним стандартом загальної середньої освіти;

*    доходи від реалізації продукції навчально-дослідних ділянок, від передачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;

*    благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

*    інші джерела, не заборонені законодавством